Google Kurucularından Şok Ayrılık!

Google Kurucularından Şok Ayrılık!

Googlenin Kurucularından olan Larry Page bir diğer adıyla Lawrence Page İnternet arama motoru olan google’nin geliştiricisi ve kurucusudur. Googlenin Bir diğer kurucusu Serley Brin, Stanford Üniversitesinde (Stanford University) doktora yaparken arkadaşı Larry Page ile Google şirketini kurmuştu.

google'da büyük gelişme

Ayrılma kararı aldılar!

Larry Page ve Serley Brin artık Google‘ın çatısı altında bulunmak istemediklerini açıkladılar. Larry Page ve Serley Brin : “Alphabet ve Google’ın artık bizim başkanlığımıza ve SEO görevimizin devamına ihtiyacının bulunmadığını belirtmek istiyorum.” ifadelerini kullandılar.

serley brin and larry page nedir

Görevin Tamamını Üstlendi!

1972 Doğumlu ve Ağustos 2015’ten beri Google’ın SEO hizmetini üstlenen Hindistan doğumlu Pichai Sundararajan yani bir diğer adıyla Sundar Pichai Google’ın SEO’luk görevini artık tek başına üstlenecek. Borsada 200 milyon dolar serveti bulunan Pichai’nin serveti bu görevle birlikte kat kat artacağı bekleniyor.

Sundar Pichai Kimdir?

Sundar Pichai (Pichai Sundararajan) 12 Temmuz 1972 doğumlu 47 yaşındadır. 2015 den beri Dünya devi Google’ın SEO hizmetini yönlendiren ve yöneten kişidir. Stanford Üniversitesi (Stanford University) mezunu olan ve Pennsylvania Üniversitesi Wharton Okulu (Wharton School of the University of Pennsylvania) da eğitimini tamamlayan Pichai’nin yıllık geliri wikipedia’nın verilerine göre 2016 yılında 650.000 Amerikan doları (USD) ve bu görevle birlikte kat kat arttığı söylentiler arasında.

sundar pichai

Google ne zaman, nasıl ve nerede kuruldu?

Google‘ı 4 eylül 1998 yılında Lawrence Page ve Serley Brin Stanford Üniversitesinde doktora yaparlarken kurdular. Google Guys olarak tanınan bu ikili Google‘ın iki büyük kurucusudur ve Google‘ın günümüzde tam olarak değeri bilinmese de yaklaşık 850 milyar dolardır. Şirket aynı zamanda yaklaşık 80 Milyar değerine sahip olan Youtube‘un de sahibidir. Page ve Brin Kaliforniya’da bulunan Stanford Üniversitesi’nde (Stanford University) araştırma projesi yaparken Google’ı kurdular. İlk adını “BackRub” olarak belirlemişlerdi çünkü sitelerdeki geri dönüşümü olan bağlantıların kontrol edilmesinin ödeminin büyük olduğunu düşünüyorlardı. Lakin daha sonra “googol” olarak orjinal bir görünüm elde ederek imla konusunda değişikliğe gittiler ve bu arama motorunu Google olarak nitelendirdiler. İnsanların büyük bir ilgi alanı olduğundan dolayı Page ve Serley googol isminin anlamını da on üzeri yüz rakamını ifade edecek bir şekilde düşünerek tasarladıklarını açıkladılar. Şirketin merkezi ilk olarak Kaliforniya’daki bir garajda bulunuyordu ve şirkete ilk alınan isim Craig Silverstein oldu.

Bir Cevap Yazın