Geleceği Parlak Olan İşler

GELECEĞİ PARLAK OLAN İŞLER

1. Veri analiz uzmanlığı

Büyük data çağının başlamış olası ile beraber erken bir sürecin eşiğindeyiz. Büyük şirketler kendileri, müşterileri ya da rakip şirketler hakkında bir veri tabanı oluşturarak konuyu dijital ortama dökmektedir. Özellikle Pazar veri analizi ve piyasa araştırma analizi yakın zamanda en çok aranacak iş kategorisindedir.

verianaliz

2. Bilimsel araştırma

Yeni teknolojik çağın ilerlemesi ile tıp, üretim, kalite, ulaşım ve daha pek çok alanda yetişmesi gereken insan gücüne ihtiyaç duymaktadır. İleriki zamanlarda kimya, fizik, biyoloji, genetik mühendisliği, matematik ve genel mühendislik kavramları konunun ehli olabilecek insan kitlesinin talebin artmasına ne olabilecek iş sektörlerinden biridir.

bilimsel araştırma mesleği hakkında bilgi

3. Kök hücre

Kök hücreler yüksek mühendislik ile yakın gelecekte dokulara dönüştürerek ileriki zamanlarda kol veya bacak üretme mümkün hale gelecektir.

4. Elektrikli araç şarj yeri

Elektrikli araçlar dünyanın pek çok gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerinde yaygın olarak kullanılması ile bu araçlara yönelik şarj istasyonu kurma fikrini meydana getirmiştir. Şu an bir iş fikri olsa da gelecekte bu işin çok popüler bir iş kolu haline geleceği söylenmektedir. Elektrikli araçlar uzun süre şarjda kalacağından otoparklar bu bakımda avantajlı bir konuma sahiptir.

5. Uzaya turistik gezi düzenleme

Uzaya yolculuk yapmak şuan için mümkün olsa da sadece birkaç günlük bir seyahat için 150 ile 200 bin dolar arasında bir tutarı göze almak gerekmektedir. Fakat daha ileriki zamanlarda yapılacak gezi turları daha makul bir fiyat aralığına düşecektir. Zira birçok uzay şirketi kurulacak ve bu konuyla ilgilenilmesi neticesinde fiyatlar düşecektir.

6. Et üretim sistemi

Et üretimi kafada soru işaretleri oluştursa da laboratuvar ortamında kök hücre teknolojisi sayesinde geliştirilmiş olup aynı tadın seviyesine çıkamamıştır. Gelecekte ise genetik mühendisliğinin gelişmesi ve mevcut teknolojinin gelişmesi ile beraber birçok et lokantasında bu teknolojinin kullanılması mümkün durmaktadır.

7. Robot tasarım işi

Günlük hayatta robotlar yerleri süpürüyor ya da bulaşık yıkıyor. Fakat yapay zekânın gelişmesiyle robotlar daha akıllı hale gelecektir. Endüstriyel robotların yanında kişiye özel robot üretimi de artmaktadır. Dolayısıyla endüstriyel, askeri ve kişisel amaçla üretilen robotların hayatımıza daha çok gireceği söylenmektedir.

Bu konu ile ilgili: İnternetten satış yaparak para kazanma 

Kullandığımız görsel kaynaklarını Pexels üzerinden tedarik ediyoruz.

2 thoughts on “Geleceği Parlak Olan İşler

Bir Cevap Yazın