Fast Food Besinleri Tüketenler Dikkat!

Fast Food Besinleri Tüketenler Dikkat!

Fast Food besinleri tüketenler dikkat! Günümüzde çocuklarımız bilindiği üzere sürekli dışarıdan alınan hazır ve sağlıksız besinlere yöneliyor. Maddi ve manevi zararlara uğratan fast food diye tabir edilen, kısa sürede paket olarak hazırlanan, restorant ve büfelerin gözdesi olan fast food, günümüz bireylerinde hayvansal yağ oranının çok olması sebebiyle kalp ve damar hastalıklarının en büyük etkenlerinden birisidir.

Mineral ve vitamin bakımından çok düşük besin değerine sahip olan fast food yerine evde tertemiz yapılan mis gibi yemeklere çocuklarımız neden yönelmiyor ki? Bu sorunu bilgigates olarak araştırdık ve net bir sonuca vardık. Bu sorunun sebepleri ve çocuklarımızın sevebileceği ve mutlu olabileceği pratik ve hızlı 5 adet yemek tarifini sizler için derledik.

yemek 2

Sağlıklı Ev Yemekleri Dururken Neden Fast Food Tüketiyoruz?

Yemek yapmaya üşeniyorum diyerek sürekli fast food besinlerine yönelmeyin! ileriki yaşlarda büyük bir risk oluşturan fast food besinleri birçok kronik hastalığa yol açıyor!

Günümüz gençleri sürekli fast food tüketerek istemsizce bu besinlere bağımlı oluyor ve ev yemeklerinden uzak kalarak sağlıklı besin tüketiminden kaçınıyor. Dolayısıyla birçok kronik hastalığa yol göstermiş oluyor.

fast food

Fast Food Zararları

  • Hayvansal yağların baş göstermesi sebebiyle damar ve kalp hastalıklarına yol açar. Üstelik kronik hastalıkların ve diğer kanser hastalıklarına sebebiyet verir.
  • Mineral ve vitamin bakımından çok düşük olması sebebiyle bağışıklık sisteminin zayıf düşmesine hatta çökmesine sebep olabilir.
  • Uzun süre yağ içerisinde bekleyen kızartmalar kimyasal bozulmalara yol açar ve yanan kızartma veya diğer besinler kanseri tetikleyebilir.
  • Yoğun miktarda kafein içeren fast food yemekleri vücudun kimyasal olarak dengesini bozar ve kişilerin ruhsal bozukluğa uğramasını sağlar.
  • Yüksek bir oranda tuz ve sodyum bulundurması sebebiyle kan basıncını arttırır ve tansiyon hastalıklarını tetikler.
  • Renklendirici, tatlandırıcı ve koruyucu maddeler içeren fast food yemekleri vücudun gelişimini önemli bir miktarda etkiler. Dolayısıyla çocuklardan sakınmak gerekebilir.
fast food zararları

İşte Sizin için Hazırladığımız Fast Food'dan Uzaklaştıracak O Yemek Tarifleri:

yemek 3

Muska Böreği Nasıl Yapılır? Muska Böreği Yapılışı:

Malzemeler:

3 Adet yufka

200gr. Beyaz peynir

1 Adet Maydonoz

Tuz ve Sıvı Yağ

Yapılışı:

Yufkaları üst üste koyup üç dört parça genişliğinde şeritler halinde kesin. Bu şeritleri bir karış uzunluğunda parçalara bölün. Peynirle yumurtayı karıştırarak peynirli içi hazırlayın. Ardından yarım demet maydonoz doğrayın. Parçaların bir ucuna bu içten koyun ve şeridin bir köşesini için üzerine katlayın. Katlanmış bu ucu içle birlikte şeridin üzerine doğru parça bitinceye kadar muska gibi birkaç defa kıvırın.Kızartırken açılmaması için ıcı suyla yapıştırın. Kızgın yağda iki tarafı pembeleşinceye kadar kızartın. Afiyet olsun.

 

muska böreği nasıl yapılır

Diğer iştah kabartacak pratik, sağlıklı ve besin değeri yüksek olan yemek tarifleri için takipte kalın.

Benim de bir fikrim, kendime has yemek tarifim var diyorsanız yorumlarda belirtebilir, iletişime geçerek kendi tarifinizi yayınlayatabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın