bkz. herkes sussun her yer kararsın istiyorum

Bir sayfa açıp öyle boş boş bakıyorum. Sonra bi kahve daha alıyorum. Kelimelerim yetmiyordur belki de artık içimdekileri anlatmaya. Şarkı ve kahve daha etkili geliyor. Kulaklık takıp kahvemi yudumlayıp öylece oturmak istiyorum. Yürümek bile zor geliyor, yataktan kalkmak istemiyorum.

Doktora gidiyorum ama sadece polyanacılık yapıyorlarmış gibime geliyor. Neden iyi olmadığımızı merak etmiyorlarmış gibi. Evet, neden diye soruyorlar ama cevabım olsa zaten tüm sorunları çözmüş olacağımı anlamıyorlar. Gülümsüyorum, tamam diyorum, çıkıp gidiyorum yine kulaklıklar kulağımda.

Sonra birden şarkılar başımı ağrıtıyor, sigara midemi bulandırıyor. Bi kitap açıp okumak istiyorum ikinci sayfasına geçemiyorum. Tavana dikiyorum gözlerimi ama düşünmüyorum sadece bakıyorum. Artık kendimle de konuşmuyorum. Ya o bana ya ben ona küsüm, bi sıkıntı var anlamıyorum.

19 yıl sonra ilk defa yeni yıldan bir şeyler dilemiyorum. Sağlık, mutluluk.. Zayıflamak istiyorum, kemiklerim sayılana dek ve aynaya baktığımda vücudumda yara izleri görmek istiyorum. Neden diyorlar, bilsem önce kendime verirdim cevabını anlamıyorlar.

Herkes sussun her yer kararsın istiyorum. En çok da ben susmak istiyorum, sesim kulaklarımı tırmalıyor. Elime bi bira verip ışıkları söndürüp gitsin herkes. Benden bi açıklama beklemesinler, sebepler sunmamı da.