Bilga’da Bir Bilge

bilga’da bir bilge – BILGA: Bölüm 3 

Bir sayfa açıp öyle boş boş bakıyorum. Sonra bi sigara daha yakıyorum. Kelimelerim yetmiyordur belki de artık içimdekileri anlatmaya. Şarkılar ve sigaralar daha etkili geliyor. Kulaklık takıp sigaramı yakıp öylece oturmak istiyorum. Yürümek bile zor geliyor, yataktan kalkmak istemiyorum.

1.1

 

Doktora gidiyorum ama sadece polyanacılık yapıyorlarmış gibime geliyor. Neden iyi olmadığımızı merak etmiyorlarmış gibi. Evet, neden diye soruyorlar ama cevabım olsa zaten tüm sorunları çözmüş olacağımı anlamıyorlar. Gülümsüyorum, tamam diyorum, çıkıp gidiyorum yine kulaklıklar kulağımda.

Sonra birden şarkılar başımı ağrıtıyor, sigara midemi bulandırıyor. Bi kitap açıp okumak istiyorum ikinci sayfasına geçemiyorum. Tavana dikiyorum gözlerimi ama düşünmüyorum sadece bakıyorum. Artık kendimle de konuşmuyorum. Ya o bana ya ben ona küsüm, bi sıkıntı var anlamıyorum.

2.1

19 yıl sonra ilk defa yeni yıldan bir şeyler dilemiyorum. Sağlık, mutluluk.. Zayıflamak istiyorum, kemiklerim sayılana dek ve aynaya baktığımda vücudumda yara izleri görmek istiyorum. Neden diyorlar, bilsem önce kendime verirdim cevabını anlamıyorlar.

Herkes sussun her yer kararsın istiyorum. En çok da ben susmak istiyorum, sesim kulaklarımı tırmalıyor. Elime bi sigara paketi verip ışıkları söndürüp gitsin herkes. Benden bi açıklama beklemesinler, sebepler sunmamı da.

Yazan: Anonim
Düzenleyen: İhsan ÖZDEMİR
Görsel: josephn & irongraphic

bir önceki serimizi okumak için tıklayın: kanatlı pire tanesi – BILGA : Bölüm 2
bir sonraki serimizi okumak için tıklayın: karanlıkta kalan ışık – BILGA : Bölüm 4

bolum1 kapak
İlk Bölüm
bolum 4.22
4. Bölüm

2 thoughts on “Bilga’da Bir Bilge

Bir Cevap Yazın