Avustralya’daki Beş Evden Birinde Artık Güneş Paneli Var!

Avustralya'daki Beş Evden Birinde Artık Güneş Paneli Var!

Avustralya, çatıdaki güneş enerjisinde dünyaya liderlik ediyor. Queensland’deki (Sunshine State) hanelerin %30’unda güneş panelleri var. Toplam ulusal çatı kapasitesi 7,9 GW. Bu çok büyük. Dünyanın en büyük kömür yakıtlı elektrik santralinden daha büyük.

Her dakika altı yeni ev paneli Down Under kuruluyor. Enerji faturalarını düşürüyor, ızgaradaki gerilimi ve emisyonları azaltıyor.

güneş enerjisi paneli

30.000’den fazla Avustralyalı’nın evleri için güneş enerjisi düzenlemesine yardımcı olan, Avustralya’nın sahibi olduğu ve işlettiği ödüllü bir şirket olan, aynı zamanda Temiz Enerji Konseyi’nin Onaylı Perakendeci programının kurucu bir üyesi olan Energy Matters, tüketicilerin ve tesisatçıların güvenebileceklerini bildikleri uzun geçmişi ve güvenilir adıyla gurur duymaktadır. Günümüzde Energy Matters, tüketicilerin güvenilir yerel tesisatçılarla bağlantı kurmasına yardımcı olmak için bu deneyim ve uzmanlığı kullanarak 3 yüksek kaliteli solar fiyat teklifi sunuyor, Avustralya’ya bu konuda büyük bir destek sunuyor.

Yazar: İhsan ÖZDEMİR
Görsel: Pixabay
Kaynak: Energy Matters, Avustralian PV Institute
İnografik Tasarım: İhsan Özdemir

Bir Cevap Yazın